В Україні подорожчає інтернет. Прогноз на ціни

Користування інтернетом в Україні різко подорожчає. Тариф на 100 Мбіт/с подолав важливу психологічну позначку.

Про це заявив член правління Інтернет Асоціації України (Інау) Олександр Арутюнян, передає UBR.ua.

“Новий тренд – це “сотка” (100 Мбіт/с) більше, ніж 200 грн/міс., і гігабіт (1 Гбіт/с) більше, ніж 300 грн/міс. І, думаю, тарифи підвищаться ще у багатьох учасників ринку”, – звуважив він.

За словами Арутюняна, зростання тарифів на широкосмуговий доступ в інтернет (ШСД) викликане подорожчанням цін на кабель. Також зросли мито і логістика.

“Прогноз такий, що у великих містах подорожчання не уникнути. Телеком-галузь відстає з підвищенням цін у порівнянні з іншими галузями”, – зазначив Арутюнян.

Крім того, на подорожчання вплинула інфляція та фактичне підвищення вартості доступу до будинкової інфраструктури.

Керуючий партнер консалтингової компанії E&C Group Анатолій Фроленков зазначив, що”нарешті ринок рухається до того, про що учасники ринку давно мріють”. Йдеться про “$10 ARPU” (середньомісячний дохід від одного користувача) за найпоширеніший пакет – “безліміт” на швидкості 100 Мбіт/с.

Інтернет може подорожчати на 7-12%

Раніше сайт UBR.ua повідомляв, що користування інтернетом може подорожчати на 7-12% через спірне рішення Окружного адмінсуду Києва.

Так, ОАСК наприкінці жовтня заблокував рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, через що відкрив дорогу до впровадження неринкового мита на кабельну продукцію у розмірі 20%.

“А оскільки у будівництві нових телекомунікаційних мереж частка кабелю у матеріалах сягає 90%, то це вплине безпосередньо на ціну для споживачів”, – йдеться у повідомленні.

До слова, Україна у 2020 році ввійшла у топ 5 країн світу з найдешевшим інтернетом. Середня вартість гігабайту мобільного інтернету коштувала 0,46 долара.