Нацрада анулювала ліцензію телеканалу hromadske

Сьогодні під час онлайн-засідання, такого ж безпечного для представників, як і всі попередні, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію на телеканалу hromadske (ГО «Громадське телебачення»). Питання розглядалося за ініціативою ліцензіата.

Відтепер hromadske зникне з телебачення і автоматично з усіх пакетів операторів кабельного ТБ.

Членам регулятора обґрунтували рішення складною фінансовою ситуацією hromadske. У мовника не вистачає грошей, аби оплатили підйом сигналу на супутник та супутні витрати (з 18 квітня 2015 року мовив з супутника AzerSpace 1 у HD-якості). Зважаючи на це, Олег Черниш запропонував розглянути варіант отримання ліцензії за технологію ОТТ, завдяки чому тепер уже колишній телеканал знову міг би потрапити в пакети кабельного ТБ через мережі інтернет. У hromadske пообіцяли розглянути такий формат, але «не зараз».

«Це було складне рішення, адже будь-яка аудиторія важлива. І все ж hromadske остаточно переходить у digital. На це є кілька причин: по-перше, наша цільова аудиторія значно молодша і дивиться нас переважно в онлайні. По-друге, для громадської організації, яка живе переважно за донорські кошти, телевізійне мовлення важко й дорого обслуговувати», - пізніше прокоментувала у пресрелізі голова організації Юлія Банкова.

hromadske з’явився у листопаді 2013 року як інтернет-канал, народжений з ідеї журналіста Романа Скрипіна. Тоді він об'єднав навколо себе частину робітників, які пішли з ТВі, а також «1+1» та «5 каналу». Мовлення відбувалось цілодобово, але без жорстко заявленої програмної сітки.