Зеленський затвердив Стратегію інформаційної безпеки України

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони України «Про Стратегію інформаційної безпеки». Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента у вівторок, 28 грудня.

Документ визначає загрози національній безпеці України в інформаційній сфері, а також цілі та завдання, спрямовані для їх протидії. Нова стратегія має замінити Доктрину інформаційної безпеки від 2016 року.

Так, серед основних загроз у документі вказані: дезінформація з боку Росії, її інформаційне домінування на окупованих територіях, низька медіаграмотність людей, маніпуляція думкою суспільства щодо вступу України в ЄС і НАТО тощо. У тексті також зазначено, що інформаційна політика РФ є загрозою не лише для України, але й для інших демократичних державах.

Саму стретегію планують реалізувати до 2025 року. Її цілі – протидія пропаганді, насамперед російської, всебічний розвиток української культури, підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності, інформаційна реінтеграція громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та інші.