З початку року кіберполіція викрила понад 600 злочинів, пов’язаних із використанням віртуальних активів

Про це розповів начальник управління оперативно-аналітичного забезпечення та аналізу відкритих джерел Департаменту кіберполіції Євгеній Панченко. У складі делегації з України він взяв участь у міжнародному семінарі, присвяченому обговоренню механізмів арешту віртуальних активів, а також запровадження додаткових санкцій у цій сфері проти рф.

Представники кіберполіції поділилися досвідом розслідування злочинів, пов’язаних із використанням криптовалют. З початку 2022 року кіберполіцейські розслідували понад 600 таких кейсів. Здебільшого зловмисники використовують цифрові активи для приховування та «відмивання» доходів, отриманих злочинним шляхом, купівлі-продажу заборонених товарів у Darknet.

«Криптовалюта дає великі можливості для розвитку економіки, втім зловмисники також вдало користується перевагами цього інструменту», - зауважив Євгеній Панченко.

Під час семінару учасники обговорили міжнародний досвід регулювання ринку віртуальних активів, а також процедури їх арешту та конфіскації у разі використання зі злочинною метою.

Захід відбувся за ініціативи Бюро Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ (OCEEA) та Управління ООН по боротьбі з поширенням наркотиків та злочинності (UNODC). Підрозділи ОБСЄ та UNODC реалізують проєкт з технічної та законодавчої підтримки уряду України, Молдови та Грузії для зменшення ризиків відмивання коштів за допомогою криптовалют та віртуальних активів. Загалом у семінарі взяли участь 20 експертів та законодавців.

У рамках проєкту кіберполіцейські мають можливість отримати доступ до необхідних інструментів для фінансового моніторингу та розслідувань правопорушень, пов’язаних із віртуальними активами.