В Україні 59 шкіл все ще не мають інтернету

У Держбюджеті-2021 передбачено програму з підтримки інтернет-технологій у закладах освіти

В Україні 59 шкіл все ще не підключені до інтернету. У вересні Міністерство освіти звітувало про 74 школи. Про це в інтерв'ю Mind розповів виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет.

«Постійно зменшується кількість шкіл, які не забезпечені засобами інтернет-зв’язку. Згідно з нашою оперативною статистикою, наразі 59 шкіл все ще не мають інтернету. Більшість регіонів відзвітували про те, що абсолютно всі заклади середньої освіти забезпечені інтернетом. Після Нового року цим питанням опікуватиметься і Міністерство цифрової трансформації. У проєкті Держбюджету на 2021 рік передбачається окрема бюджетна програма  на фінансування заходів з підтримки інтернет-технологій у закладах освіти», – розповів урядовець.

Водночас  Міністерство цифрової трансформації у листопаді цього року запевняло, що високошвидкісного інтернету немає у 6000 шкіл.

«Така величезна розбіжність у цифрах пов'язана з тим, що МОН враховує навчальні заклади з будь-яким видом дата-зв'язку (мобільний, фіксований радіодоступ, супутник тощо). А в Мінцифрі заявляють, що для нормального процесу навчання школи мають бути підключені виключно до оптики», – пояснюється в матеріалі Mind «850 млн грн на село: як Мінцифра хоче скоротити цифровий розрив».