«Укртелеком» інвестує 12 млн євро у розширення мережі оптичного інтернету

Програма розвитку оптичних телекомунікаційних мереж передбачає розвиток широкосмугового доступу до інтернету, зокрема, в селах

АТ «Укртелеком» та провідний європейський постачальник ІСТ-рішень Iskratel розширюватиме волоконно-оптичну інфраструктуру в Україні. Сторони розпочали трирічну програму розвитку оптичних телекомунікаційних мереж, яка передбачає розвиток широкосмугового доступу до інтернету, зокрема, в межах ініціатив, направлених на скорочення цифрового розриву між містом та селом. Загальні інвестиції «Укртелекому» за підтримки фінансових партнерів складуть 12 млн євро. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

У межах цієї програми доступ до швидкісного інтернету отримують понад 300 населених пунктів у різних областях України. Нова мережа, розбудована за технологію GPON, надасть можливість підключення до оптичного інтернету 530 000 домогосподарств, де мешкає 1,3 млн осіб.

«Ця співпраця продовжує наше довгострокове партнерство щодо розвитку волоконно-оптичного інтернет-доступу в Україні, обсяг якого вже становить 25 млн євро», – підкреслив Желько Пуліч, генеральний директор Iskratel.

Програму спрямовано як на міста, так і на сільську місцевість, вона передбачає розгортання нових волоконно-оптичних мереж. Сучасне сертифіковане телекомунікаційне обладнання, зібране в Словенії на виробничих потужностях Iskratel, дозволяє абонентам користуватися інтернетом на швидкості до 1 Гбіт/с, Інтерактивним ТБ та іншими послугами на базі IР-технологій.

Нагадаємо, минулого року «Укртелеком» та Iskratel оголосили про дворічний проєкт будівництва мережі у понад 200 населених пунктах у 13 областях України із загальним обсягом інвестицій у розмірі близько 7 млн євро. А у 2019 році Укртелеком спільно з Iskratel реалізував масштабний дворічний проєкт із розбудови мережі оптичного інтернету за технологією GPON у сотнях невеликих міст та сіл.