Україна вийшла на перше місце у світі по дешевизні широкосмугового інтернету

В попередньому рейтингу Україна була розташована на другому місці

В Україні найдешевший у світі широкосмуговий інтернет. Середня вартість пакета становить $6.41 на місяць. Про це свідчать результати дослідження агентства Cable.co.uk, котре зібрало і проаналізувало дані про ціни на 3 288 пакетів послуг фіксованого доступу в інтернет у 211 країнах світу в період з 29 жовтня по 8 грудня 2020 року. Про це повідомляє Mediasat.info.

Нагадаємо, в попередньому рейтингу, Україна була розташована на другому місці.

Країною з найдорожчим широкосмуговим інтернетом стала східноафриканська країна Еритрея: середня вартість такої послуги тут становить $2 666.24 долара на місяць.

П'ять з десяти країн з найнижчою вартістю послуг доступу до широкосмугового інтернету є країнами, які раніше входили до складу СРСР. У їх число входить і Російська Федерація, де середня вартість пакета становить $7.50 на місяць.

Країна з найдешевшим широкосмуговим інтернетом в Азії – Бутан, якщо не брати до уваги країн Близького Сходу (також займає четверте місце у світі по дешевизні послуги): середня вартість послуги тут становить $8.71 на місяць.

Всі три країни Балтії ввійшли в список з 60 країн з найбільш доступним інтернетом у світі. Литва вийшла на перше місце в регіоні – середня вартість пакета послуг доступу в інтернет тут становить $13.35.

Острів Сен-Мартен (володіння Франції) пропонує найдешевший широкосмуговий інтернет серед 29 країн Карибського басейну, включених в дослідження: середня вартість пакета тут становить $24.66 на місяць.

Мексика залишається найдешевшою країною в Центральній Америці: середня вартість пакета тут становить $29.01 на місяць.

У країнах Близького Сходу найдешевший широкосмуговий інтернет у Сирії – середня вартість пакета тут становить $6.69 на місяць (це друге за дешевизною послуги місце у світі).

Найдешевший широкосмуговий інтернет у Північній Африці пропонують у Тунісі ($11.65), Єгипті ($17.83) та в Алжирі ($19.87).

У Північній Америці жодна країна не може похвалитися кращими показниками у порівнянні з іншими країнами світу, найдешевша країна в регіоні – США (середня вартість пакета – $59.99) – займає лише 131-е місце в загальному рейтингу.

У дослідженні було проаналізовано ситуацію в цілому в десяти країнах Південної Америки. Серед них Аргентина – найдешевше із середньою ціною пакета $19.49.

Найгірше ситуація складається в країнах Африки, розташованих на південь від Сахари. Більшість з 37 країн, які потрапили в дослідження, опинилися у нижчій частині рейтингу з найвищими цінами. Найдешевшою країною в регіоні є Сомалі, вона займає 30-е місце у світі, а середня вартість пакета тут становить $19.15.

У Західній Європі найдешевшою країною є Франція із середньою ціною пакета $32.16 на місяць, за нею йдуть Італія ($32.73) і Португалія ($33.31).

Поточний рік був дещо незвичним в тому сенсі, що зазвичай ми спостерігаємо зниження середньої світової вартості послуг. Однак, в цьому році спостерігалося невелике зростання – з $46.13 до $48.85, або приблизно на 5.9%.

Нагадаємо: кабмін затвердив пропозицію Мінцифри виділити 850 млн грн на інтернет-субвенцію. Якщо парламент підтримає цей витратний рядок бюджету, наступного року стартує ще одне «велике будівництво». Провайдери почнуть тягнути оптику у віддалені села, і їхні жителі отримають доступ до високошвидкісного провідного інтернету.