Новости14 июл.

Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення

Цей документ важливий для партнерства у сфері регулювання телерадіомовлення через підтримку і реалізацію спільних заходів, обмін інформацією і досвідом. 13 липня у рамках візиту делегації Національної ради з питань телебачення і радіомовлення до Польщі український і польський регулятори медіагалузі підписали меморандум про співробітництво у сфері телерадіомовлення. Про це повідомляється на сайті Нацради.

Від імені Нацради свій підпис під меморандумом поставила голова органу Ольга Герасим’юк, а від імені Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі – голова KRRiT Вітольд Колодзейський.

Підписання меморандуму про співробітництво стане важливим інструментом співпраці і підтримки польського та українського інформаційного простору, спільного виробництва та обміну в галузі медійного і культурного продукту, переконана Ольга Герасим’юк. Це дасть змогу формувати позитивний імідж Польщі та України, а також краще використати з цією метою потенціал привабливості польської та української культур у контексті європейської приналежності.

Як зазначено в меморандумі, його метою є розвиток співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення через підтримку і реалізацію спільних заходів, обмін інформацією і досвідом між національними регуляторними органами Польщі та України. Він сприятиме розширенню можливостей вибору телерадіопрограм для аудиторій обох держав, розвитку аудіовізуальної творчості і створенню умов для такого розвитку.

Співпраця між сторонами відбуватиметься у таких напрямах:

  • сприяння обміну аудіовізуальними послугами та створенню умов для виникнення спільного аудіовізуального продукту;
  • проведення взаємних консультацій та обмін інформацією щодо специфічних секторальних питань та стратегій і механізмів активної співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення;
  • обмін спеціалістами й експертами, а також організація візитів і зустрічей;
  • вивчення ролі регуляторних органів держав сторін у забезпеченні розвитку сучасного сектора телерадіомовлення;
  • організація та участь у спільних семінарах, симпозіумах, конференціях, круглих столах у сфері регулювання телерадіомовлення;
  • інші погоджені способи для співробітництва.

Документ набуває чинності з дати його підписання сторонами. Його укладено терміном на п’ять років із автоматичною пролонгацією, допоки одна зі сторін не виявить бажання припинити його дію.

«24 лютого змінило все. Змінило наші народи. Змінило наші країни. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – справжній друг пізнається в біді. Знане серед наших народів прислів’я. Україна і Польща обрали один шлях. На ньому ми навчилися розрізняти ворогів і цінувати друзів. Цінувати одне одного і найважливіше – поважати», – сказала Ольга Герасим’юк.

Як вона відзначила, Польща є одним з лідерів не тільки в підтримці України, а й у захисті та просуванні санкцій. Вже 25 лютого Національна рада Польщі з питань телерадіомовлення заборонила російські пропагандистські телеканали.

«Вірю, що лідерство Польщі допоможе на загальноєвропейському рівні затвердити те, що наші народи вже розуміють», – акцентувала Ольга Герасим’юк.

Нагадаємо, підписання меморандуму готувалося навесні цього року. Раніше голова Нацради відзначала допомогу Україні з боку польського медіарегулятора, провайдерів і операторів кабельного ТБ, польських медіа. Зокрема, із реєстру телевізійних програм, що транслюються та поширюються в системі ICT, було вилучено 5 російських телевізійних каналів – RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planet, Soyuz TV, Russia 24.