Творець супутникового інтернету OneWeb уник банкрутства і планує запуск нових супутників

Запуск нових супутників намічено на 17 грудня 2020 року

Британський супутниковий оператор OneWeb оголосив, що уникнув банкрутства, передає TechCrunch, на яке посилається vc.ru. Оператор планує запуск нових супутників на орбіту 17 грудня 2020 року. До цього OneWeb запустив 74 супутники і планував збільшити їх число до 650.

OneWeb також оголосив про відновлення спільного підприємства з Airbus у Флориді – оператор продовжить випускати нові космічні апарати для майбутніх запусків.

OneWeb планує запустити супутники на орбіту протягом 2021 і 2022 року. Оператор збирається пропонувати комерційні запуски в окремих регіонах до кінця 2021 року, а у 2022-му – по всьому світу.

OneWeb подав заяву про банкрутство в березні 2020 року, в тому числі через пандемію. Компанія вела переговори про інвестиції, які дозволили б фінансувати її роботу, але домовленостей не було досягнуто.

У червні OneWeb знайшла інвесторів: Великобританія домовилася про покупку 20% супутникового оператора за $500 млн, ще $500 млн обіцяла вкласти індійська Bharti Global в обмін на управління бізнесом.

У липні угода завершилася, Великобританія і Bharti Global викупили по 45% OneWeb, писав The New York Times.