Скільки абонентів платять за мобільний інтернет, але не користуються ним... Та інші результати галузі
«Попри світові тенденції в економіці, викликані COVID-19, телекомунікаційна галузь залишається в тренді збільшення доходів і обсягу послуг, що надаються», – наголосив голова НКРЗІ Олександр Животовський у звіті про реалії індустрії.
Телеком-регулятор презентував масштабне дослідження за підсумками 2020 року. Дані зібрані зі звітності операторів і провайдерів. Їх надали регулятору 98% учасників ринку. Mind вибрав з дослідження найбільш цікаві статистику та факти.
73,7 млрд грн
Стільки індустрія заробила 2020 року. Доходи зросли на 10,9% порівняно з 2019 роком.
Майже 64%
Така частка від загальних доходів індустрії припадає на послуги мобільного зв'язку. 2020 року завдяки ним оператори заробили майже 47 млрд грн. На другому місці – фіксований доступ в інтернет. Провайдери завершили рік із часткою у 19% ринку й оборотом у 13,9 млрд грн. Ці два сегменти регулярно зростають.
1,5%
Це частка роумінгу в доходах мобільних операторів. Найменше «велика трійка» заробила саме на ньому. За рік виручка від цього виду послуг сильно просіла (через пандемію) і склала 725 млн грн.
Тоді як доходи від мобільного доступу в інтернет вкотре зросли: 2020 року на ці послуги вже припало майже 60% в обороті мобільних операторів. На другому місці – «низхідний» голос (18,1%), на третьому – заробіток від пропуску трафіку (11,6%).
53,978 млн
Стільки в Україні залишилося абонентів, точніше SIM-карт мобільного зв'язку. За минулий рік їхня кількість знизилася на 865 000.
А число абонентів мобільних операторів, що користуються інтернетом, зросло на 33,1% – до 35, 524 млн.
Співставлення цих цифр свідчить про те, що понад 18 млн клієнтів платять за мобільний доступ до мережі, але фактично не можуть ним користуватися. У «великої трійки» залишилося лише кілька тарифів, у які не включено доступ в інтернет.
Кількість же 4G-абонентів зросла до 19,436 млн, 3G-користувачів – знизилася до 16,16 млн.
Майже 3 млн
Стільки SIM-карт підключено до інтернету речей.
72,2 грн
Стільки в середньому платили абоненти мобільних операторів за послуги. За рік ARPU збільшився на 14%.
Це найнижчий показник серед ніш індустрії. Для порівняння: середній чек у інтернет-провайдерів склав 148,8 грн на місяць.
Фіксована стаціонарна телефонія завершила рік із результатом 98,8 грн/місяць.
197,115 млрд
Стільки хвилин за рік наговорили абоненти мобільного зв'язку. Українці залишаються однією з найбалакучіших націй. У нашій країні всупереч світовим тенденціям обсяг голосового трафіку в останні роки істотно не знижується, а в 2020-му він взагалі зріс на 7,3% порівняно з 2019-м.
3055
Стільки базових станцій підключено до 4G у Дніпропетровській області. Цей регіон лідирує за кількістю БС четвертого покоління серед інших областей. Його випереджає лише столиця з 4666 БС.
65 965
Стільки мобільних номерів було перенесено за 2020 рік у межах MNP. Хоча за цей період абоненти подали 110 000 заявок на перенесення. «Для підвищення рівня задоволення заяв абонентів, НКРЗІ запропонувала спростити процедуру MNP», – йдеться у звіті.
58 місце
Цю позицію посідає наша країна в рейтингу Speedtest Global Index за швидкістю фіксованого інтернету із середнім показником 64.33 Мбіт/с. «Послуги ФШПД в Україні надаються з використанням волоконно-оптичних, мідних ліній зв'язку, коаксіального кабелю, супутникових каналів і бездротового доступу. Разом з тим, згідно з даними дослідження Міністерства цифрової трансформації, 5,75 млн громадян не мають можливості підключитися до якісного ФШПД», – йдеться у звіті регулятора.
7,769 млн
Стільки абонентів фіксованого інтернету в Україні. За рік їхня кількість збільшилася на 6,9%, переважно завдяки підключенню клієнтів у сільській місцевості.
3,3 млн
Стільки абонентів залишилося в стаціонарної телефонії. Для порівняння: 2015 року їх було майже 8,8 млн. Майже пропорційно щорічно «падають» і доходи цього колись наймасовішого виду послуг.
$300 млрд*
За таку суму Ілон Маск купує «велику трійку»: «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell. Угода вже схвалена АМКУ та повинна завершитися протягом місяця. Головою об'єднаного оператора стане Олександр Животовський.