«Слуга народу» голосуватиме за обрання до Нацради Герасим'юк, Бурмагіна та Черниша

П’ятирічний строк повноважень трьох членів Нацради з парламентської четвірки завершився ще в 2019 році.

xua_klyu/0i9m99h7g.webp

Фракція «Слуга народу» висуває за квотою парламенту до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення кандидатуру Ольги Герасим'юк. Також нардепи планують підтримати під час голосування Олександра Бурмагіна та Олега Черниша, яких висунули від ГО.

Відповідна інформація внесена до порядку денного засідання фракції 13 грудня, «Детектору медіа» її також підтвердила народна депутатка Євгенія Кравчук.

Ольга Герасим'юк наразі є головою Нацради (з 2020-го).

Олександр Бурмагін – медіаюрист ГО «Платформа прав людини». Останні п’ять років розробляв законопроєкти, один із них – закон «Про медіа».

Олег Черниш – член Нацради з 2014 року. Раніше очолював департаменти з розвитку мереж мовлення телеканалу «1+1», ТОВ «Українська цифрова телемережа» (провайдер МХ-4), телеканалу «MTV-Україна», Нового каналу, мережі УНІКА-TV.

Зазначимо, що ще 4 липня 2019 року завершився п’ятирічний строк повноважень трьох членів Нацради з парламентської четвірки: Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за їхнє звільнення, але вони продовжують виконувати обов'язки до моменту призначення нових членів. Заради такої можливості парламент відкоригував закон, змінивши процедуру ротації членів Нацради.

На ці вакантні місця ще у 2019 році подали заявки 15 осіб. Однак після того, як відбулась перевірка інформації кандидатів у березні 2020 року, розпочався карантин. Після відновлення можливостей для проведення конкурсу парламент вирішив поновити його.

У серпні 2021-го свої заявки поновило 13 кандидатів.

Раніше повідомлялось, що члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення.