Рада схвалила в першому читанні нову редакцію законопроекту про "Дія.City"

Верховна Рада ухвалила в першому читанні нову редакцію проекту закону №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки України" (про "Дія.City").

За відповідний законопроект у четвер увечері проголосували 227 народних депутатів.

"Ми провели багато зустрічей з усіма бізнес-асоціаціями та з IT-компаніями, погодили понад 70% правок, які вони нам подали", - сказав під час представлення законопроекту заступник голови комітету ВР з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв.

Законопроект, затверджений у першому читанні, визначає основи функціонування правового режиму "Дія City". Очікується, що завдяки його впровадженню IТ-індустрія може досягти 10% у ВВП країни, а кількість робочих місць у цій сфері зросте з нинішніх 200 тис. до 450 тис. до 2025 року.

Як повідомила прес-служба "Дія.City", під час підготовки законопроекту до другого читання додатково буде також внесено зміни: буде вилучено норму про договори про непереманювання, оскільки її не підтримали в галузі.

Як повідомлялося, Мінцифри пообіцяло ринку доопрацювати законопроект про "Дія.City" в частині скорочення власних повноважень у проекті.

Проект закону №4303 зареєстровано у ВР 2 листопада 2020 року, але в березні 2021 року його відправлено на повторне перше читання для внесення пропозицій.