Перша країна у світі заборонила виробництво та імпорт 2G/3G-телефонів

Зв’язок 3G будуть вимикати швидше, ніж 2G, принаймні в Європі

В’єтнам сьогодні є одним із найбільших виробників смартфонів, і ця держава стала першою у світі, яка заборонила виробництво та імпорт телефонів, які підтримують лише зв’язок 2G та 3G. Відповідне рішення прийняло Бюро телекомунікацій Міністерства інформації та комунікації В’єтнаму.

xua_klyu/o-l1QLoGR.jpeg

Чиновники вважають, що нові правила пришвидшать перехід на зв’язок поколінь 4G та 5G. Це має сприяти цифровій трансформації В’єтнаму, яку планується завершити до 2025 року. Телеком-чиновники також просувають випуск доступних смартфонів локальними компаніями.

Заборона випуску та імпорту гаджетів, які працюють виключно у 2G/3G, почне діяти з липня 2021 року.

В’єтнам останніми роками набирає вагу як «виробничий цех» з випуску смартфонів завдяки тому, що зарплатня в Китаї та Південній Кореї зростає. Випуск своїх телефонів чи компонентів до них у цій країні налагодили LG, Apple, Samsung. Остання випускає понад 50% своїх гаджетів у В’єтнамі.

До речі, українська марка локшини швидкого приготування «Мівіна» дозволила в’єтнамському бізнесмену запустити виробництво смартфонів у В’єтнамі.

Зв’язок 3G будуть вимикати швидше, ніж 2G, принаймні в Європі. Усе тому, що користувачів мереж стандарту 2G, якому вже більше 25 років, останнім часом навіть стає більше. Адже це різноманітні елементи інтернету речей та міжмашинного спілкування (M2M). У більшості випадків їм не потрібне швидкісне пересилання великих обсягів даних. Зате їм підходить дешевизна обладнання GSM, низький рівень енергоспоживання та великий радіус покриття.

Проведене GSMA опитування серед європейських мобільних операторів показує, що більше половини планують відключити спершу 3G, а потім 2G. Лише 25% опитаних заявили, що 2G замінить 3G або LTE. При цьому 60% думають, що за декілька років LTE також замінить 3G.