Парламентарі направили законопроєкт про Дія City на доопрацювання

Проєкт Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» 4303, за авторством групи депутатів на чолі з Єгором Чернєвим, передали Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації на підготовку до повторного першого читання. Таке рішення депутати ухвалили 288 голосами на засіданні Верховної Ради України 3 березня.

Разом із законопроєктом 4303, поданим депутатом Чернєвим до Верховної Ради ще 2 листопада 2020 року, на повторне перше читання Комітету повернули і два альтернативних законопроєкти: 4303-1 авторства нардепа Віталія Борта, та 4303-2 за поданням депутатки Кіри Рудик.

Як прокоментував Єгор Чернєв, автор основного законопроєкту 4303, що встановлює правове підгрунтя для функціонування спецрежиму Дія City, «допрацьована версія законопроекту № 4303 врахує переважну більшість зауважень та пропозицій індустрії, коментарі, висловлені у висновку антикорупційної експертизи, а також найкращі положення альтернативних законопроєктів №4303-2 та 4303-1».

Імовірно, ми побачимо ці зміни у новій версії документу, підготовленій Комітетом з питань цифрової трансформації до повторного першого читання.

Законопроєкт про Дія City, також відомий як проєкт Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», покликаний дати новий поштовх цифровій економіці України. Головна його мета – створити прозорі та гарантовані законом правила гри для цифрової індустрії.

Як раніше зазначав Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, головною мотивацією для компаній приєднатися до Дія City є робота «вбілу», тобто без необхідності щось приховувати.

«Ми займаємося легалізацією того, що вже успішно працює», - каже Федоров.