МОЗ дав добро на збільшення граничних норм випромінювання для базових станцій мобільних операторів

Це не тільки збільшить потужність наявних станцій, а й додасть на наявних локаціях нові діапазони

Міністерство охорони здоров'я опублікувало наказ, який збільшує граничні норми випромінювання для базових станцій мобільних операторів.

Як повідомив у Facebook заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, цей крок є важливим, оскільки підвищені норми можуть дозволити:

  • збільшити потужність наявних станцій, що своєю чергою: покращить рівень сигналу на території, де вже є покриття, або збільшить радіус дії базової станції, тобто розширить покриття;
  • додати на наявних локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить застосовувати нові технології.

Установлені норми, за його словами, і досі далекі від чинних у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їх підвищення зайняв майже рік.

«Сподіваюся, що за 3 роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами», – зазначив Шелест.

Нагадаємо: до цього в Україні потужність випромінювання стільникових базових станцій була обмежена 10 мікроватами на квадратний сантиметр. Цей показник був одним з найнижчих норм електромагнітного випромінювання у світі. Для порівняння в країнах ЄС та Північної Америки операторам дозволено встановлювати 500-1000 мкВт / кв. см.

Ще в липні 2020 року Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я удесятеро збільшити санітарні норми електромагнітного випромінювання. Таким чином норми мали бути приведені у відповідність з нормами ЄС.