Мобільний зв’язок 6G стане початком нового типу економіки – тераекономіки

Перші комерційні запуски 6G варто очікувати не раніше кінця нинішнього десятиліття

Перші комерційні запуски 6G варто очікувати не раніше кінця нинішнього десятиліття. Вони відкриють так звану «з’єднану інфраструктуру» завдяки переходу на частоти в терагерцовому діапазоні. Зв’язок 4G використовує мегагерцовий та гігагерцовий діапазони, 5G – гігагерцовий діапазон.

xua_klyu/yG4fmUBMR.png

Для пропонується використовувати хвилі від 300 гігагерц до 3 терагерц. Перехід на новий частотний діапазон дозволить значно збільшити пропускну здатність мереж, знизити затримки передачі даних та отримати раніше недосяжну ємність мобільних мереж.

Зв’язок 6G надасть пропускну спроможність, якої бракує для реалізації голографічних технологій. Для відображення людини у вигляді тривимірної голографічної фігури (як у «Зоряних війнах») потрібен пропускний канал на рівні терабіт/секунду. Завдяки 6G голографічні зображення та відео стануть повсякденною реальністю, трансформуючи звичні способи комунікації.

Затримки передачі сигналу на рівні мікросекунд дозволять взаємодію майже в реальному часі. Це відкриє групові хірургічні операції, віддалене управління машинами тощо.

Штучний інтелект завдяки потужностям 6G зможе отримати віртуальне тіло, яке за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності накладатиметься на реальний світ.

Восени 2020 року Китай запустив перший у світі супутник для тестування 6G, а Samsung прогнозує, що ця технологія забезпечить 1 Тбіт/с та пінг 0,1 мс.