Мінцифра пропонує додати вартість послуг мобільного зв’язку та інтернету до прожиткового мінімуму

Міністерство цифрової трансформації запропонувало включити у прожитковий мінімум вартість мобільного зв’язку та інтернету. У відомстві вважають, що сьогодні мобільний зв’язок та інтернет — теж базові потреби людини.

Як повідомили у пресслужбі, відповідну пропозицію до постанови Верховної Ради, яка врегульовує складові переліку прожиткового мінімуму, Мінцифри передало через Комітет цифрової трансформації.

Одночасно у Мінцифрі зробили офіційну заяву,  що введення мита на імпорт кабелів може призвести до здорожчання підключення українців до інтернету та сповільнити покриття території України швидкісним інтернетом. Так у міністерстві відреагувати на рішення міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про введення на 3 роки додаткового мита на імпорт кабелю, у тому числі волоконно-оптичного.

Іноземні виробники та дистриб’ютори продукції будуть змушені додатково сплачувати суму в розмірі 23,5% від вартості кабелю.

  • Прожитковий мінімум — набір харчових продуктів, непродовольчих товарів та послуг, достатній для забезпечення нормального функціонування організму людини, задоволення основних соціальних і культурних потреб. Від прожиткового мінімуму залежать пенсії українців та інші виплати. Щороку вартість цього державного соціального стандарту оновлюється, перелік товарів і послуг змінюється з урахуванням сучасних фактичних потреб населення.
  • Востаннє прожитковий мінімум в Україні підвищували 1 грудня 2020 року — до 2189 грн. Протягом 2021 року його планують підвищити двічі — з 1 липня до 2 294 грн, а з 1 грудня до 2 393 грн.