“Ми підтримуємо зв'язок як зі SpaceX, так і з Ілоном Маском» – Федоров анонсував нову партію Starlink

Україна хвалить супутниковий зв'язок Starlink, попри часом складні відносини з Маском

Незважаючи на інколи складні взаємовідносини, український уряд похвалив американську компанію SpaceX, яка належить мільярдеру Ілону Маску, за допомогу в наданні максимально швидкісного зв'язку через термінали Starlink.

Джерело. Про це міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив в інтерв'ю Інтерфаксу.

Деталі. За його словами, Мінцифри завезло в Україну понад 22 000 терміналів Starlink за допомогою міжнародних донорів та SpaceX.

«Ми підтримуємо прямий зв'язок як зі SpaceX, так і з Ілоном Маском», – сказав він. – У нас були певні проблеми на тимчасово окупованих територіях та в районах бойових дій, але це у минулому».

Маск мав публічні розбіжності з українським урядом щодо того, хто має фінансувати витрати на забезпечення зв'язку терміналів Starlink, а також щодо пропозицій Маска про припинення війни між росією та Україною.

У жовтні CNN повідомляв, що SpaceX попросила міністерство оборони США допомогти оплатити послуги зв'язку, заявивши, що «операція коштувала SpaceX $80 млн і до кінця року перевищить $100 млн».

SpaceX попередила, що може припинити фінансування сервісу в Україні, якщо Пентагон не допоможе з оплатою. Але згодом Маск написав у Твіттері:

«Чорт з ним… хоча Starlink все ще втрачає гроші, а інші компанії одержують мільярди доларів платників податків, ми просто продовжимо безкоштовно фінансувати уряд України».

Федоров зазначив, що тепер відносини стали набагато кращими.

«Якщо на передовій виникає проблема із підключенням, SpaceX допомагає нам вирішити її дуже швидко, щоб Starlinks запрацювала. Було кілька публічних дискусій з фінансових питань, але Маск як публічно, так і приватно запевнив, що Starlink продовжить працювати, незважаючи на будь-які фінансові проблеми, які можуть виникнути», – сказав він.

«Наразі ми обговорюємо закупівлю ще однієї великої партії тисяч Starlink для України. Я отримую дуже швидкий зворотний зв'язок. Я бачу, що вони хочуть нам допомогти та допомагають», – додав він.

Бекграунд. Як стало відомо, уряд звільнив Starlink від сплати мита й ПДВ: «Сьогодні ми затвердили необхідні документи, аби старлінки завозилися в Україну без мита і ПДВ. Це здешевить їхню вартість і дозволить забезпечити їх для якнайбільшої кількості людей та організацій», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.