Мережа OneWeb зможе запустити свій інтернет після ще одного запуску супутників

Свої послуги компанія планує почати надавати вже в кінці цього року

Британська компанія OneWeb зможе почати надавати послуги зв'язку після ще одного запуску супутників на орбіту. Про це заявили в компанії, коментуючи вчорашній запуск чергової партії апаратів.

«Місія завершена успішно. Маючи 218 супутників на орбіті, ми стоїмо всього за один запуск від можливості надавати послуги зв'язку на північ від 50-ї паралелі», – йдеться в повідомленні, на яке посилається РБК.

Свої послуги компанія планує почати надавати вже в кінці цього року. Ними зможуть скористатися клієнти з Великобританії, Північної Європи, Канади, Гренландії, Аляски і Арктичної зони.

Ввечері 28 травня ракета-носій «Союз-2.1б» з 36 супутниками OneWeb успішно стартувала з космодрому Східний. Розгінний блок «Фрегат» вивів апарати на цільову орбіту висотою 450 км, після чого супутники по чотири штуки почали відділятися.

Цей запуск став сьомим за рахунком виведенням супутників OneWeb на орбіту. Компанія планує в цьому році здійснити п'ять стартів – один з космодрому Східний, інші з Байконура.

Восьмий пуск повинен відбудуться 1 липня. Як заявив комерційний директор OneWeb в Росії Михайло Кайгородов, восьмий пуск дозволить наростити супутникове угруповання до 254 космічних апаратів і забезпечити інтернетом майже всю територію Росії.

Всього OneWeb планує вивести на орбіту понад 600 супутників, які будуть надавати клієнтам по всьому світу широкосмуговий доступ в інтернет.

Інвесторами проекту виступають Airbus Group, Qualcomm Inc., The Coca-Cola Company, Totalplay, Virgin Group та інші компанії. У березні 2020 року компанія оголосила про тимчасове банкрутство у зв'язку з труднощами у фінансуванні через пандемію COVID-19. До листопада OneWeb отримала від уряду Великобританії і компанії Bharti Global $1 млрд і вийшла з банкрутства.

OneWeb є конкурентом ще одного супутникового угрупування – проекту Starlink, який реалізує компанія SpaceX бізнесмена Ілона Маска. Starlink передбачає запуск не менше 12 000 супутників, з яких вже понад 1600 перебувають на орбіті.