КМДА: У Києві буде запроваджено інтелектуальну транспортну систему (ІТС), яка заощадить до 30% часу учасникам дорожнього руху

Заступник голови КМДА Костянтин Усов заявив, що у Києві буде запроваджено інтелектуальну транспортну систему (ІТС), яка дасть змогу заощадити до 30% часу учасникам дорожнього руху.

«Ми розпочали консультації зі світовими компаніями, які мають досвід впровадження інтелектуальних транспортних систем і які підтверджують, що в такому місті як Київ можна швидко побудувати систему аналізу та інтелектуального управління трафіком», – сказав Костянтин Усов.

Він зазначив, що за умови якісного управління трафіком існуюча вулично-дорожня мережа Києва має додатковий резерв для підвищення пропускної здатності майже на 30%. Це означає, що за наявної кількості мешканців громадяни зможуть витрачати на третину менше часу, щоб доїхати до місця роботи чи додому.

xua_klyu/SHo8eMqGR.jpeg
xua_klyu/QnTU6G3Gg.jpeg
xua_klyu/olTU6MqMR.jpeg
xua_klyu/WcTU6GqGg.jpeg
xua_klyu/xvoUeM3MR.jpeg

За словами заступника голови КМДА, Центр організації дорожнього руху має всі можливості для впровадження такої смарт-системи. Працівники Центру мають доступ приблизно до 6000 камер відеонагляду для моніторингу транспортних потоків у Києві.

«Ця інтелектуальна система зможе передбачити затор ще до того, як він виникне, і перенаправити автомобільні потоки на менш завантажені ділянки доріг. Для цього не треба капітальні фінансові вкладення в будівництво розв’язок. Це можливо зробити лише завдяки інтелектуальним математичним рішенням та новим технологіям управління трафіком. Такі рішення є алгоритмічно складними, вони виробляються не людьми, а програмними комплексами, штучним інтелектом, який в режимі онлайн збирає масив інформації, аналізує його та автоматично ухвалює рішення щодо оптимізації трафіку», – повідомив Костянтин Усов.

За його словами, важливою складовою комфортного, зручного та прогнозованого дорожнього руху є налагоджена та якісна система комунального транспорту. ІТС допоможе організувати його роботу таким чином, щоб кожен киянин знав із точністю до секунди час прибуття автобуса, маршрутного таксі, трамвая, тролейбуса.

«Ми перебуваємо в точці старту руху за заощадження часу кожного киянина. Наша мета – створити в Києві справжню фабрику оптимізації часу, де важлива кожна хвилина учасників дорожнього руху», – наголосив Костянтин Усов.

Як відомо, Київ долучився до шостого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який триває наразі у всьому світі. Його мета – до 2030 року скоротити удвічі кількість смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод.