Телеком19 дек.

Київстар, Vodafone та lifecell підвищують тарифи: ціни

Через війну в Україні кількість абонентів мобільної мережі зменшилася, а тарифи мобільних операторів зросли.

Як повідомляє "Хвиля", у lifecell та Vodafone вже підвищили тарифи, а Київстар планує це зробити найближчим часом.

Vodafone

Vodafone і раніше попереджав про можливе подорожчання тарифів. Там зазначили, що наразі невідомо, яким буде зростання.

Однак деякі тарифи вже зросли: SuperNet Start подорожчав зі 125 грн. до 145 грн., а Joice тепер коштує 135 грн. замість 120 грн. Середнє зростання цін на пакети послуг склало 15-40 гривень.

У той же час у Vodafone заявляють про збитки від війни в кілька мільярдів гривень.

"Ці витрати, на жаль, зростають далі, що, безумовно, вплинуло на прибутковість бізнесу", – додали Vodafone.

lifecell

Наразі lifecell не планує підвищувати тарифи на пакети послуг, розповіли у прес-службі компанії. Але там зазначили, що поки що складно спрогнозувати, скільки часу зможуть надавати послуги без підвищення цін.

"Вартість обладнання та техніки для ремонту підвищується зі зростанням курсу валют, адже всі виробники та постачальники телекомобладнання - іноземні компанії. Також подорожчала логістика та паливо для доставки, виїздів на ремонти та заправки генераторів", - прокоментували в lifecell.

В цьому році підвищували тарифи "Смарт Лайф 2020". Їхня вартість зросла зі 150 до 180 гривень за 4 тижні.

Київстар

У Київстару вважають, що абонентська база всіх мобільних операторів зменшиться до кінця 2022 року на 12%. Але для більшості українців ціни не зміняться.

"У грудні змінено умови архівних тарифних планів, запроваджених понад два роки тому. У цих тарифних планах обслуговується лише 20% абонентів, при цьому вони отримають у рахунок абонплати більше мегабайт трафіку та хвилин дзвінків. Для переважної більшості абонентів умови тарифів не зміняться", – заявили у компанії.