Китай розширює мережу 5G найшвидше в світі

За даними китайських інформагентств, на кінець листопада по всьому Китаю в лад введені в цілому 718 тис. базових станцій стільникового зв’язку п’ятого покоління. З кінця вересня по кінець листопада побудовано 28 тис. нових базових станцій 5G. Ніхто в світі не може похвалитися подібними темпами поширення стільникового зв’язку нового покоління, що також допоможе Китаю першим почати розгортати мережу шостого покоління.

Вже у вересні такі міста, як Пекін, Шанхай, Гуанчжоу і Ханчжоу (без урахування передмість) були повністю покриті стільниковим зв’язком 5G. Тоді ж в країні було зафіксовано понад 100 млн абонентів в мережі 5G. За даними аналітичного центру Китайської академії інформаційних і комунікаційних технологій (CAICT), в листопаді в Китаї на частку смартфонів з підтримкою 5G довелося 68% серед всіх поставлених на ринок нових смартфонів.

З січня по листопад на внутрішній ринок Китай поставив в цілому 144 млн телефонів 5G і запустив 199 нових моделей, що становить 51,4% і 47,7% від глобального ринку відповідно. У листопаді ринок стільникових телефонів Китаю в цілому склав 29,58 млн одиниць, що на 15,1% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цілому по світу ситуація така ж. З січня по листопад Китай виготовив 281 млн одиниць телефонів (смартфонів), що на 21,5% менше, ніж роком раніше.

Пандемія та її наслідки для економіки дали про себе знати в повний зріст. Але Китай це не зупиняє. Мережі нового покоління будуть розширюватися з максимально можливими темпами, що також «посилить дослідження за напрямками розвитку і ключовим технологіям 6G» .