Телеком27 окт.

Херсон у тиші: що відбувається із зв'язком у місті

Наступальні дії ЗСУ спонукають росіян до все більших руйнувань. Так, напередодні стало відомо, що ворог не без допомоги колаборантів вивіз обладнання всіх інтернет-провайдерів Херсону й на цьому не зупиняється. Що відбувається з телеком-мережами в місті і як рашисти готуються до наступу ЗСУ, розповів Mind член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Російські спецслужби вивозять обладнання, яке вони до цього завозили. Колаборанти-зрадники знімають обладнання наших операторів, магістральне обладнання, щоб зруйнувати інфраструктуру. Також вони здали схеми кабельних комунікацій, які тепер руйнують шляхом вирізання дротів.

Але при цьому частина мобільного зв’язку, яка починається на +7, поки продовжує працювати, правда, суто для голосового зв’язку без передачі даних. У всього іншого населення міста Херсон зв'язок, як наземний, так і мобільний, просто відсутній.

Для чого це робиться?

Це робиться для того, щоб, по-перше, одразу зруйнувати зв’язок, по-друге, щоб відновити його було вкрай важко.

Щоб не було жодних комунікацій населення стосовно росіян – щоб не здавали, де вони перебувають, як пересуваються. Думаю, росіяни вже зробили висновки, що немає в них підтримки в нашій країні, адже, куди б вони не заходили, їх все одно здавали – передавали їх метаданні, GPS-координати, щоб туди потім прилітали наші ракети.

Зрозуміло, що росіяни битимуться за Херсон, тому руйнують цифрову інфраструктуру, щоб місцеве населення не могло передавати дані їхніх локацій.

Що саме крадуть росіяни?

Ми  – країна, яка має величезну кількість інтернет-провайдерів. Думаю, що в Херсоні було не менше 30 операторів, враховуючи і мобільний зв’язок, і фіксований.

Але тут йдеться про вузлові точки. У Херсоні була така вузлова точка – телевежа, куди технічно надходили всі канали. Росіяни позабирали багато обладнання.

Кажуть, що деякі місцеві інтернет-оператори стали колаборантами, перейшли на бік росіян і погодилися з ними співпрацювати. Вони знають нашу інфраструктуру і допомагають її руйнувати.

Щодо мережі фіксованого зв'язку, то тут достатньо припинити живлення системи, обрізати дроти – і будь-який фіксований оператор уже не працюватиме.

Що потрібно для відновлення зв'язку в місті?

Якщо говорити про гроші, то точну цифру назвати складно.

Для відновлення зв'язку потрібні будуть мілйьони-мільйони гривень. Точну цифру зможемо назвати, коли Херсон буде звільнено й оператори почнуть робити ревізію своїх мереж. І знатимуть, що вкрадено.

Адже, навіть якщо дріт залишився, але він порізаний, його все одно потрібно замінювати.

Наразі є дефіцит певного обладнання, але завдяки міжнародним партнерам резерв є. Точної інформації, чого саме зараз не вистачає, не скажу. Звісно, якщо йдеться про мобільних операторів, то нестача такого обладнання, швидше за все, може існувати. Щодо середніх операторів фіксованого зв'язку, то в цілому ми зможемо їх забезпечити обладнанням.

Водночас з огляду на те, що вкрай важко буде забезпечити на всій території електроживлення, найімовірніше, мобільні оператори не так швидко зможуть запустити свою інфраструктуру, до того ж росіяни також руйнують і викрадають їхні базові станції.

Фіксовану ж, дротову мережу запустити трохи простіше, але для цього потрібно буде полагодити кабельну інфраструктуру.

Повідомляє LIGA.Tech