«Канали Медведчука» перейшли на резервні YouTube-канали замість заблокованих в Україні

24 квітня адміністрація YouTube заблокувала перегляд в Україні каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK.

Так звані «канали Медведчука» перейшли на резервні YouTube-канали замість заблокованих в Україні, вони продовжать транслювати ефір «Першого Незалежного». Про це повідомляється на сайті «112 Україна».

«Телеканал "Перший Незалежний" розширив своє мовлення ще на три YouTube-майданчики. Для зручності користувачів ми створили три нових YouTube-канали, де ви можете отримати чесну і перевірену інформацію про те, що відбувається в Україні та світі», – йдеться в повідомленні.

Резервний канал 112 UA TV, судячи з опублікованих відео, раніше належав каналу ZIK і був зареєстрований у вересні 2012 року. До появи тут трансляції «Першого Незалежного» останнє відео було розміщене в лютому 2019 року.

YouTube-канал ZIK UA TV було створено у грудні 2011-го. Раніше він публікував відео телеканалу ZIK, в останні кілька днів – матеріали «Першого Незалежного».

NEWSONE UA TV було створено в листопаді 2017-го. До сьогодні публікації на ньому з'являлись рік тому, це були матеріали каналу NewsOne.

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Україна двічі безрезультатно зверталась до YouTube із проханням заблокувати сторінки «каналів Медведчука».

24 квітня адміністрація YouTube заблокувала перегляд в Україні каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років, передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Підставою для запровадження санкцій проти Тараса Козака та каналів стало розслідування спецслужб України, яким встановили, що схеми з поставками вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей сприяють фінансуванню тероризму.

Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. Козак оскаржив санкції у Верховному суді.

19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму».