Телеком22 июн.

IT-індустрія під час війни: «Ericsson Україна» допомагає запускати 4G в новому діапазоні

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. ІТ-компанії у 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У цій публікації – кейс «Ericsson Україна». Головний офіс міжнародної компанії Ericsson на початку квітня заявив, що зупиняє бізнес у росії. А українська команда продовжила розробляти та постачати вітчизняним операторам рішення та технології для мереж зв’язку. Понад 65% мобільних дзвінків в Україні відбуваються на обладнанні Ericsson. До війни в київському офісі було 188 співробітників, які працювали й на ринки Європи та Латинською Америки.

А що зараз? Чи зупиняла компанія роботу під час евакуації? Що, крім відновлення мереж у містах пошкодження, тепер в пріоритеті? Чому запуск 4G у діапазоні 2300 МГц у майбутньому прискорить впровадження 5G в Україні? На що «пішли» донати компанії? Про це та багато іншого Mind розповіли в «Ericsson Україна».

Про евакуацію

Для шведської Ericsson здоров’я та безпека співробітників були і залишаються найвищим пріоритетом. Тому ми співпрацювали з нашими партнерами, щоб евакуювати співробітників та їхні сім’ї з Києва до безпечнішого місця в Україні (детальну інформацію розголошувати не можемо згідно з глобальною політикою).

Компанія доклала максимум зусиль, щоб допомогти полегшити обставини, з якими зіткнулися працівники. Продовжуємо надавати підтримку тим колегам, хто був вимушений покинути свої домівки та знайшов притулок у інших регіонах країни або за її межами, а також тим, хто вирішив залишитися на місцях. Як міжнародна компанія з представництвами у 180 країнах по всьому світу, прагнемо підтримувати співробітників справедливо та рівноправно. Колеги – ті, хто виїхав за кордон, можуть працювати з офісів інших країн згідно з локальним законодавством.

Про першочергові завдання від операторів

Роботу не припиняли, офіс не зачиняли. Ковід загартував до віддаленої роботи навіть за непростих умов.

Не переставали підтримувати наших замовників – операторів. Навпаки, згуртувались, об’єднали зусилля. Перший пріоритет – забезпечення безперебійної роботи мережі та її оперативне відновлення у містах пошкодження.

Під час пандемії, а особливо з початком війни в Україні всі зрозуміли, яку роль відграють новітні та надійні технології. Наразі, з огляду на російське вторгнення, наші зусилля зосереджені на підтримці роботи та відновлення мереж мобільних операторів за рахунок впровадження рішень географічного резервування критичної інфраструктури, а також посиленої взаємодії технічного персоналу Ericsson та операторів.

Про старт 4G у новому діапазоні

Cпівпрацюємо з операторами над проєктами з розгортання LTE в перспективному частотному діапазоні – 2300 МГц. (Нещодавно «Київстар» розповідав, що телеком-регулятор дозволив тимчасово – на період дії військового стану – підключити радіообладнання в цьому діапазоні. Нові частоти дозволять збільшити швидкість передавання даних на прикордонних територіях і в містах, до яких під час війни мігрувала велика кількість мешканців. Обладнання постачають Ericsson, Huawei, Nokia та ZTE. – Mind).

Згідно з даними GSAcom | 4G & 5G Device Database, Spectrum, IoT | Free Reports, у диапазоні 2300 МГц працюють мережі 71 оператора по всьому світу. А кількість мобільних пристроїв, які підтримують цей діапазон, – понад 8000. Важливо поступово готувати базу та інфраструктуру для швидкого відновлення бізнесу після закінчення війни, що є дуже важливим для відбудови економіки України.

Про пошук спеціалістів

Нікого зі співробітників не скорочуємо. Навпаки, ще минулого року оголосили, що шукаємо експертів для роботи в проєктах розвитку мереж 4G та перспективних проєктів 5G. Плануємо поновити наймання на інженерні ролі (vEPC/5GC Integration Engineer та Cloud Infrastructure Integration Engineer).

Продовжуємо діалог з вищими навчальними закладами, наприклад КПІ, задля того, щоб залучити випускників, що мають технічну спеціалізацію (IT, телекомунікації, електроніка, автоматизація) до практики, а потім працевлаштувати в штат.

Нам дуже потрібні спеціалісти з компетенціями 4G/5G Core та Cloud Infrastructure з гарним володінням англійською мовою на міжнародні проєкти в регіоні Європа та Латинська Америка. Відслідковувати вакансії можна на нашому глобальному майданчику – Ericsson Careers: Be part of our global team at Ericsson.

Про новій офіс

Ще до початку російського вторгнення почали реновацію офісу в Києві – будуємо Smart office, який має надихати бізнес: місце для колаборацій, народження нових ідей розвитку. Ремонтні роботи не зупиняли – звісно, що відкоригували графік з огляду на обставини. Тож готуємо новий офіс і дуже сподіваємось, що нам вдасться закінчити реновацію вже у серпні.

Про підтримку України

Як і більшість бізнесів, задонатили міжнародним організаціям 10 млн шведських крон. Ці гроші пішли на їжу, воду та медикаменти, а також ремонт критичної інфраструктури.