Індія зобов'язала Starlink повернути клієнтам гроші за передзамовлення

Компанія досі не отримала в країні ліцензію на роботу

Індійський уряд зобов'язав компанію Ілона Маска Starlink повернути оплату, внесену при оформленні попередніх замовлень на підключення до супутникової мережі місцевим громадянам. Причина в тому, що Starlink досі не отримала в Індії необхідних ліцензій для здійснення своєї діяльності, пише 3DNews.

Супутниковий провайдер серйозно зацікавився потенціалом індійського ринку: 1 листопада сервіс Starlink був зареєстрований, далі було запущено рекламну кампанію і почався прийом попередніх замовлень.

До грудня 2022 року компанія має намір продати в країні 200 000 комплектів супутникового обладнання, і це не так багато для країни з 800 млн абонентів. До рекламної кампанії планували навіть залучити «двох рок-зірок», аби прискорити зростання клієнтської бази.

Найбільшою проблемою Starlink в Індії є відсутність ліцензій на роботу в якості провайдера, що викликало невдоволення місцевого уряду, який раніше рекомендував компанії відмовитися від оформлення попередніх замовлень до того часу, поки не буде отримана необхідна документація.

Тепер вимоги керівництва країни стали суворішими: за вже оформленими замовленнями компанія повинна повернути кошти.

Starlink оперативно відреагувала на вимогу індійського уряду, розіславши своїм клієнтам електронні листи, в яких їм повідомили про можливість «отримати повернення у будь-який час» та уточнили, що точних термінів отримання ліцензії немає.

У день, коли було одержано розпорядження, голова індійського підрозділу Starlink Санджай Бхаргава подав у відставку. Втім, він запевнив, що пішов із посади з особистих причин.

Також стало відомо, що дефіцит чипів б’є по Starlink: компанія переносить підключення абонентів на 2022 рік.