ІнАУ звернулася до РНБО з проханням зробити найбільші канали обов'язковими для трансляції до закінчення збройної агресії РФ

Асоціація зазначає, що медіахолдинги розривають угоди з провайдером «Ланет», який надає послуги на прикордонних територіях

Інтернет асоціація України (ІнАУ) звернулася до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) з проханням внести  головні загальнонаціональні телеканали провідних медійних груп, таких як Україна, 1+1, СТБ, ICTV, Новий канал, Інтер, до складу універсальної програмної послуги, як обов'язкових для трансляції по всій території України, щонайменше на період відсічі збройній агресії РФ. Відповідний лист оприлюднено на сайті Асоціації.

Зазначається, що Державна стратегія регіонального розвитку на період 2021 – 2027 років передбачає збільшення в інформаційному просторі контенту, спрямованого на інтеграцію жителів цих територій до єдиного українського інформаційно-культурного простору. Асоціація вважає, що «дії основних вітчизняних медіагруп, телеканали яких мають високий рейтинг у перегляді населенням країни, а саме, «1+1 медіа», «Інтер медіа груп», «Медіа Група Україна» та StarLightMedia, спрямовані на прямо протилежний результат», оскільки має намір в односторонньому порядку розірвати угоди з провайдером «Мережа Ланет».

«Звертаємо Вашу увагу, що ТОВ «Мережа Ланет» надає послуги з кабельної ретрансляції каналів цих медіагруп на територіях, визначених Стратегією як прикордонні території в несприятливих умовах, в тому числі і прилеглих до тимчасово окупованих територій. Зокрема, в м. Сєвєродонецьку Луганської обл. доля ТОВ «Мережа Ланет» на місцевому ринку кабельної ретрансляції сягає 60%», – ідеться в листі.

«Фактично провайдери програмної послуги змушені приймати умови медіагруп щодо права розірвати договір в односторонньому порядку без повідомлення причини. Це дає змогу медіагрупам, які займають домінуюче становище на ринку (68-70% глядацької аудиторії), втручатись у діяльність провайдерів і на свій розсуд форматувати інформаційне поле кабельної ретрансляції, порушуючи як господарські права провайдерів, так і права користувачів на доступ до інформації», – додає ІнАУ.

17 березня 2021 року медіахолдинг «Медіа Група Україна» Рината Ахметова сповістила «Мережа Ланет» про можливе припинення співпраці. Канали МГУ можуть зникнути з «Ланет» 4 травня.

Раніше подібний лист про розірвання договору відправили провайдеру і StarLightMedia (у цю медіагрупу входять телеканали ICTV, ICTV Ukraine, СТБ, Новий канал, Оце, М1 і М2). У SLM запевняють, що готові розірвати договір з провайдером з 1 травня, але ще є час, «за який обидва бізнеси можуть або знайти точки дотику, або ні».

Після цього Інтернет Асоціація України заявили про картельну змову медіагруп «1+1 медіа», «Інтер медіа груп», «Медіа Група Україна» та StarLightMedia проти  інтернет і ТБ-провайдера «Мережа Ланет».

«Мережа Ланет» повідомила, що відключить канали чотирьох найбільших медіагруп – StarLightMedia, «Медіа Група Україна», 1+1 media та Inter Media Group – через неможливість дійти згоди в переговорах. Того ж дня «Ланет» поскаржився в Антимонопольний комітет на дії медіагруп. Провайдер просить АМКУ накласти на медіагрупи штраф у розмірі 10% доходу.