IoT1 июл.

Як Університет Мельбурна використовував LoRaWAN та IoT у стратегії «COVIDSafe».

Розгорнув понад 1000 датчиків CO2 LoRaWAN у сотнях навчальних закладів.

Австралійські університети не лише використовують Інтернет речей (IoT) у своїх дослідженнях – деякі також використовують цю технологію, щоб забезпечити безпечніше середовище для тисяч студентів і співробітників.

Це стосується й Університету Мельбурна , який побачив потребу допомогти студентам і співробітникам повернутися до безпечних для Covid кампусів. Це було б непростим завданням, враховуючи, що університет має сотні навчальних приміщень.

Увійдіть у LoRaWAN, мережеву інфраструктуру Інтернету речей на основі радіозв’язку, яка використовується для вирішення цієї головоломки безпеки та відповідності.

Що таке LoRaWAN?

LoRaWAN — це протокол глобальної мережі, який дає змогу підключатися до пристроїв будь-якого виробника з низьким енергоспоживанням, що працюють від акумуляторів, за допомогою радіомодуляції великої дальності LoRa. Він зазвичай використовується в додатках IoT, де потрібна невелика передача даних.

LoRaWAN — це глобальний відкритий стандарт, який підходить як для внутрішнього, так і зовнішнього двонаправленого зв’язку між тисячами пристроїв, головною перевагою якого є те, що SIM-карта не потрібна. Це додаткова технологія до інших стандартів підключення LPWAN (WAN з низьким енергоспоживанням), сумісних з Інтернетом речей, таких як NB-IoT (вузькосмуговий) і CAT M1 (стільниковий).

Як LoRaWAN та IoT вирішили проблему безпеки та відповідності університету?

У 2019 році Університет Мельбурна вже співпрацював з австралійським фахівцем з LoRaWAN , компанією Meshed , щоб розгорнути мережу LoRaWAN на території кампусу в усіх своїх вікторіанських кампусах, включаючи Карлтон, Парквілл, Кресвік, Дукі та Бернлі.

Мережі пропонують публічний і приватний доступ через  портал спільноти  The Things Network і сервер приватної мережі MeshedX  (який базується на The Things Stack). Це дозволило студентам, підприємствам і галузям, що знаходяться неподалік, безкоштовно підключатися до мережі передачі даних IoT, без шкоди для продуктивності чи надійності критично важливих цілей використання університету, однією з яких стане безпека та відповідність вимогам.

Спочатку університетська ініціатива Smart Campus випробувала низку Proof of Concepts, але мережа LoRaWAN по-справжньому зарекомендувала себе лише після того, як почався Covid. Університетська стратегія «COVIDSafe» повернення до кампусу передбачала встановлення засобів керування вентиляцією та фільтрацією як частину віртуальної системи управління будівлею, щоб захистити університетську спільноту від повітряно-крапельної передачі в приміщенні та підвищити загальну безпеку та відповідність вимогам.

Щоб досягти цього, команда Smart Campus розгорнула понад 1100 підключених до LoRaWAN датчиків CO2 Elsys для моніторингу вуглекислого газу, температури та вологості в 900 навчальних приміщеннях і лекційних залах. Ці датчики забезпечують постійну інформацію про якість повітря в приміщенні та температурний комфорт майже в реальному часі.

Дані були контекстуалізовані шляхом їх об’єднання з наборами даних інших університетів, включаючи дані з автоматизованих лічильників заповнюваності кімнат і системи університетського розкладу. Це було зроблено для більш чіткого розуміння вимог до вентиляції кожного приміщення та подальшого підвищення безпеки та відповідності. Потім було створено систему оповіщення в режимі реального часу, використовуючи рівні CO2 як проксі, щоб оцінити ризик вірусу, що передається повітрям, і перевірити достатню подачу свіжого повітря. Ці сповіщення контролюються центральною командою, яка може налаштувати параметри вентиляції або відповідно розгорнути портативні очищувачі повітря.

Чи може IoT на основі LoRaWAN сприяти безпеці та відповідності в інших галузях?

Інший приклад використання LoRaWAN для безпеки та відповідності можна знайти в сталеливарній промисловості. Датчики на заводах відстежують тепло, щоб допомогти запобігти пожежі, тоді як моніторинг напруги та температури можна використовувати в серверних кімнатах. Конвеєрні стрічки та обладнання постійно контролюються на наявність надмірної вібрації та з міркувань безпеки, запобігання раннім поломкам і дотримання вимог.

Використання IoT для безпечного та надійного моніторингу віддалених активів зросло під час пандемії, повідомляє Meshed. Також повідомляється, що масштаби цих проектів зросли. З 2016 року Meshed розгортає широкомасштабні державні та приватні LoRaWAN у всіх основних населених пунктах Австралії. Але за останні 12 місяців було виявлено значний перехід від перевірки концепцій і випробувань до розширення масштабів критично важливих випадків використання.

Клієнти, такі як Університет Мельбурна, демонструють, що ця технологія не тільки придатна для використання у великомасштабних програмах, але й може запровадити заходи щодо охорони здоров’я та безпеки на підприємстві.