Як ненависний багатьом 5G обіцяє змінити життя на краще: 10 років без підзарядки акумулятора

Мобільний зв’язок п’ятого покоління (5G) вже зовсім скоро змінить життя кожного з нас і світ навколо. Він не тільки зробить інтернет швидшим, але і впровадить його у багато сфер, які раніше не були цифровізовані. Про те, що ж ми отримаємо з впровадженням 5G, читайте в цій статті.

Економіка 5G

Незважаючи на дурні і ні з чим не пов’язані побоювання прихильників теорій змови, 5G призведе світ до впровадження індустріального інтернету речей: по-новому буде працювати промисловість, а середня швидкість передачі даних по мережі збільшиться в 40 разів. Причому собівартість доставки інформації при цьому, навпаки, зменшиться майже в 30 разів.

Зараз вже успішно існує концепція «розумного будинку», але з появою мереж п’ятого покоління така концепція може перенестися і на місто.

«Розумне місто» об’єднає в собі транспортну і пішохідну мережі, а також іншу інфраструктуру: освітлення, паркування, медичні установи. Все це перетвориться в складну, але зручну для міського жителя мережу, яка буде працювати як годинник.

Революція в зв’язку

Одним з ключових переваг нової технології стане можливість автономної роботи різних пристроїв без підзарядки і живлення протягом десятиліття. Тільки уявіть, наскільки це полегшить життя простої людини!

Також вчені говорять про підтримку мобільності при швидкості пересування об’єктів, що дорівнює 500 км/г.

Як зміниться телебачення

Користувачі нової мережі отримають необмежені можливості для споживання контенту. Це стосується не тільки інтернету, але і телебачення.

Телевізори з високою роздільною здатністю будуть корисні навіть жителям віддалених районів, куди сигнал раніше не доходив. Тепер же телебачення та інтернет будуть доступні в будь-який час, а завантажувати нові контент (наприклад, фільми і серіали) можна буде за лічені секунди.

Слабкі місця 5G

У мережі 5G є один значний мінус. І це зовсім не несприятливий вплив на здоров’я людини.

Проблема полягає в тому, що 5G використовує більш високі частоти, ніж звичний 4G (LTE), тому сигнали можуть поширюватися на меншу відстань, ніж 4G або 5G дуже низької частоти.

А це означає, що вишки або станції, які підтримують новий зв’язок потрібно буде розміщувати частіше, мало не через кожні кілька сотень метрів. Тільки тоді надшвидкий зв’язок буде покривати простір рівномірно.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.