Герасим’юк вважає появу «чорного піару» перед конкурсом на FM-частоти тиском на Нацраду

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк назвала появу у мережі «чорного піару» щодо неї тиском на регулятора перед черговим конкурсом на FM-частоти. Про це вона сказала у коментарі «Детектору медіа».

Цього тижня на анонімному телеграм-каналі «Шептун» з'явився допис зі звинуваченнями Герасим’юк у корупції та нібито зв'язках із заступником керівника Офісу президента України. Також матеріал про звинувачення у корупції щодо конкурсу на FM-частоти, підсумки якого розглядатимуться 18 листопада, надійшов на адресу «Детектора медіа».

«Це є спробами тиску на Національну раду перед конкурсом, очікуваними. Та спробами особистої дискредитації. Не планую на це реагувати», – сказала Герасим’юк.

Нагадаємо, на початку серпня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила про проведення конкурсу на радіомовлення на FM-частотах. На конкурс винесено 109 FM-частот в 97 населених пунктах 22 областей України.

Серед них три частоти у Києві – 107,4 МГц, 92,4 МГц та 95,6 МГц. За неофіційною інформацією, на частоту 95,6 МГц претендує, крім «Радіо 24», ще й нова компанія ТОВ «Брайтшоу», яка хоче запускати радіо San Remo FM. Згідно з реєстром її власницями є Людмила Пишна (51%) та Світлана Пустовіт (49%). Людмила Пишна — дружина голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного. Свого часу вона очолювала громадську організацію, засновником якої був керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

На частоту 92,4 МГц претендує радіостанція «Дом», а також радіостанція «Ньюз ФМ», яку запускає «Апостроф TV», радіо «Джаз» (ТАВР медіа) та «Радіо 24» (медіахолдинг ТРК «Люкс»).

Претендентами на частоту 107,4 МГц є нова радіостанція Суспільного «Радіо точка», Super radio (ДП «Новий обрій» — юридична особа «Радіо П’ятниця»), а також дві регіональні компанії: одеська «Море ФМ» (власники Андрій Ставніцер та Андрій Ткаченко) та ще одна радіостанція із Запоріжжя.