«Фармак» проінвестує близько $500 000 у два українські стартапи

Гроші отримають ComeBack Mobility та Bicovery

«Фармак» проінвестує близько $500 000 у два стартапи за результатами перших 3-ох треків акселераційної програми від Sector X Acceleration Hub. Про це повідомляється у пресрелізі Хабу.

«Ми почали працювати з Sector X задля широти задуму, та задля синергії між індустрією і творчістю, яка дозволить знайти нові і затребувані рішення для лікарів, провізорів, пацієнтів, щоб поліпшити якість життя і збільшити її тривалість. Це тільки початок, будуть і інші стартапи. Для нас цікаві напрямки на стику просунутої експрес-діагностики, цифрової медицини, інтерактивної залученості пацієнта, дозволяють діагностувати і прогнозувати можливі проблеми зі здоров'ям. А якщо вони виявлені, то за допомогою біомедичних і обчислювальних технологій визначати причини і рекомендувати рішення виявлених проблем. Ми готові інвестувати в зростання цих стартапів, брати участь в їх розвитку до рівня успішного бізнесу», – зазначив Андрій Гой, технічний директор «Фармак».

«Фармак» підписав договір про співпрацю з двома стартапами. І це один з перших в Україні кейсів, коли корпорація буде офіційно інвестувати в стартапи.

xua_klyu/0qjR7M1GR.jpeg

Стартап ComeBack Mobility отримає перший транш $100 000 від компанії й  $30 000 від ангелів з цієї компанії, і ще $ 150K команда отримає після виконання KPI. Ще в процесі переговорів підключилися партнери «Фармак» і також допомогли дозаповнити раунд: представник французької компанії Undisputed Paris SAS Frédéric Delfosse – $ 40 000, а також Дмитро та Оксана Томчук – $ 75 000. Вся сума інвестицій становить $395 000.

ComeBack Mobility (засновник: Попов Ілля, співзасновник: Ліза Воронкова) – розумні насадки на милиці, для контролю навантаження при реабілітації захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок

Під час ходи на милицях дані про навантаження на хвору ногу і кількість кроків надходить на мобільний телефон пацієнта. Дані порівнюються з програмою реабілітації й трансформуються в рекомендації пацієнтові. Пацієнт коригує навантаження на хвору ногу відповідно до рекомендацій, відзначаючи в додатку при цьому свої больові відчуття. Лікар дистанційно спостерігає за поступовим збільшенням навантаження і больовим порогом пацієнта. У разі необхідності коригує програму реабілітації.

xua_klyu/z7qgnGJMR.jpeg

Стартап Bicovery отримав від групи «Фармак» $50 000 і ще $30 000 від ангельських інвесторів цієї компанії. Bicovery (засновники: Володимир Тутов, Олександр Шарко) – це екосистема з веб і мобільними додатками, допомагає людині з біполярним розладом, його близьким і лікарям мати більш повну інформацію про динаміку хвороби; отримувати попередження про потенційні маніакальні або депресивні епізоди, вимірювати ефективність медичних препаратів і процедур; зменшити вартість і збільшити системність лікування; підвищити якість життя хворого і його близьких.

Bicovery скорочує витрати на лікування людини з біполярним розладом на 10-30%, значно зменшує кількість візитів до лікаря, знижує необхідність амбулаторного лікування та прискорює процес підбору ефективних препаратів для конкретного пацієнта.