Додаток “Вдома” не встановлюється на планшети без sim-карти, а на айфонах складна авторизація

На КПВВ “Новотроїцьке” 7 грудня декілька людей мали проблеми зі встановленням на свої пристрої мобільного додатку для проходження самоізоляції. Через це одній людині довелося поїхати на 2-тижневу обсервацію, замість самоізоляції у себе вдома.

Про це Вільному радіо розповів монітор благодійного фонду “Право на захист” Денис Ярошенко, який чергував на КПВВ “Новотроїцьке” напередодні.

Він каже: один з чоловіків, який мав і смартфон, і планшет, все ж вимушений був поїхати на обсервацію в державний медзаклад. А все через те, що смартфон був зі старою версією Android, а в планшет неможливо було вставити сім-карту.

Проблеми зі встановленням “Вдома” на планшетах

Монітор правозахисників каже: цьому чоловікові пробували встановити мобільний додаток “Вдома” на його планшет, але нічого не вийшло.

“Коли заходили з планшету на Google Play маркет, взагалі не висвічується програма “Вдома”. Тоді зайшли через браузер та все ж знайшли цю програму. Але коли запустили її встановлення, висвітилось: “Ця програма на планшеті не підтримується”. Тобто, її можна встановити лише на ті планшети, в які можна вставити сім-карту. А з планшетом цього чоловіка це було неможливо”, — пояснює нюанси встановлення мобільного додатку на планшети Денис Ярошенко.

Він додав: раніше були випадки, коли й на такий планшет без “сімки” правозахисники встановлювали програму “Вдома”. Але тільки якщо у людини був із собою телефон, який підтримував цю програму. Тоді переміщення людини відстежувались планшетом (який треба було завжди носити з собою).

“Але тепер цю функцію прибрали взагалі, тобто “Вдома” можна встановити лише на смартфони не нижче 5-ї версії Android”, — розповідає представник правозахисників.

Проблеми з айфонами

Також з проблемами під час встановлення мобільного застосунку “Вдома” стикаються й власники телефонів Apple.

“Аби увійти з цих пристроїв у App Store (щоб завантажити програму “Вдома”, — ред.), треба пройти ідентифікацію. І багато людей не пам’ятають ані логінів, ані паролів для цього. Вчора (7 грудня,  —  ред.) я з однією такою жінкою хвилин 40 мучився, поки ми не сконтактували через її доньку з сервісною допомогою Apple у столиці”,  —  розповідає монітор “Права на захист”.

Тоді, за порадами сервісників, правозахисник створив жінці новий аккаунт і нарешті зміг завантажити програму “Вдома”. Але потім аккаунт айфону заблокувався.

“Вона не пам’ятала ані контрольних питань, ані відповідей на них. Це загрожує тим, що тоді людині буде взагалі неможливо встановити програму “Вдома” на цей пристрій та людину не пропустять”, — пояснює Денис Ярошенко.

Тоді в сервісному центрі Apple підказали зайти через поштовий сервіс Gmail та створити новий аккаунт.

“Треба зайти в App Store, вийти з того аккаунту, який є, та створити новий. Лише тоді програма завантажилась і все запрацювало”, — каже представник “Права на захист”.

Фейс-контроль теж не працює

Також проблеми на КПВВ мала й жінка, на телефоні якої встановлена ідентифікація “фейс-контроль”. Хоча вона була впевнена, що проблем не виникне.

“Я тільки скачую цю програму (жінка “фейс-контроль” пройшла), а система все одно питає логін та пароль для ID. Але ця жінка пам’ятала ці дані, ввела їх, і все теж запрацювало”,  —  каже Денис Ярошенко.

Зазначимо, в програму “Вдома” нещодавно внесли деякі зміни. Зокрема, її перейменували з “Дій вдома” на просто “Вдома” (аби люди більше не плутали її з програмою “Дія”). Додалася функція відліку часу (таймер 24 години) до прибуття на місце самоізоляції. Також додали дію “покинути місце самоізоляції” (аби, наприклад, вигуляти собаку, сходити в аптеку чи поїхати на тестування). Окрім цього, збільшили термін верифікації з 15 до 20 хвилин.

Додамо, на Google Play під програмою “Вдома” станом на 7 грудня – 8 486 відгуків користувачів, з них лише 1 людина поставила за зручність мобільного застосунку дві зірочки з 5-ти можливих. Решта 8 485 людей оцінили додаток однією зіркою та негативним відгуком.