До кінця року «Київстар» планує покрити 4G зв’язком усі 29 автодоріг міжнародного значення

31 січня очільники Міністерства цифрової трансформації України, НКРЗІ та УДЦР разом з представниками мобільних операторів здійснили робочу поїздку трасою М-03 (автомобільний шлях міжнародного значення Київ — Харків — кпп Довжанський). Метою поїздки була перевірка якості 4G зв’язку на ділянці Київ-Пирятин.

Як зазначає оператор «Київстар», під час перевірки швидкість передавання мобільних даних в його мережі перевищила нормативно встановлені граничні показники якості для зв’язку 4G. Компанія додає, що у 2021 році розпочала проєкт з охоплення швидкісним мобільним інтернетом автодоріг міжнародного значення. Зокрема, було достроково завершено будівництво покриття зв’язку 4G на автодорогах Київ — Львів, Київ — Одеса, Київ — Харків, Решетилівка — Дніпро.

Зокрема, щоб досягти «безшовного» покриття  швидкісним мобільним інтернетом 156-кілометрової ділянки траси між містами Київ та Пирятин, де проводилось тестування якості зв’язку, компанія встановила 55 базових станцій 4G. При цьому можливість доступу до нових мобільних технологій отримали не лише автомобілісти, але й мешканці 26 населених пунктів поблизу автотраси. У 2021 році абоненти, що подорожували від Києва до Пирятина, використали у дорозі 540 ТБ даних.

Як розповів президент «Київстару» Олександр Комаров, «до кінця 2022 року зв’язок 4G буде на всіх  29 автодорогах міжнародного значення. А це – понад 8 тисяч кілометрів шляхів. Для реалізації проєкту буде встановлено чи модернізовано 450 базових станцій, що потребує близька 700 мільйонів гривень інвестицій». Крім того, до липня 2024 року «Київстар» планує забезпечити покриття швидкісним мобільним інтернетом 23 національних автодоріг.

Додатково оператор повідомив, що починаючи з 2018 року компанія інвестувала понад 20 млрд грн у будівництво мереж LTE, придбання ліцензій та покращення якості зв’язку. На сьогодні послуги 4-G зв’язку «Київстар» доступні на території, де проживає понад 90% населення України.