Британія заборонила установку 5G обладнання Huawei після вересня 2021 року

До цього уряд країни наказав видалити усе обладнання китайського техногіганта з мереж до 2027 року

Уряд Великобританії заявив, що британські телекомунікаційні компанії не повинні встановлювати нові комплекти обладнання для 5G від Huawei після вересня 2021 року. Про це повідомляє Reuters.

До цього Великобританія вже наказала видалити усе обладнання Huawei зі своєї мережі 5G до кінця 2027 року, беручи до уваги думку своїх союзників, в тому числі США, які стверджують, що компанія з КНР представляє загрозу безпеці.

Своєю чергою Китай розкритикував це рішення, а Huawei заявила минулого тижня, що розчарована спробами Великобританії виключити її з розгортання 5G після публікації нових законів, які вимагають, щоб компанії були оштрафовані на 100 000 фунтів стерлінгів ($133 140) у випадку порушення заборони.

«Я встановлюю чіткий графік для повного видалення постачальників послуг з високим рівнем ризику з наших мереж 5G, – йдеться в заяві міністра цифрових технологій Олівера Дауда. – Це буде досягнуто за рахунок нових і безпрецедентних повноважень щодо виявлення і заборони телекомунікаційного обладнання, яке становить загрозу нашій національній безпеці».

Уряд також оголосив про нову стратегію диверсифікації ланцюжка поставок 5G, що складається з початкових інвестицій у розмірі 250 млн фунтів, випробувань у співпраці з японською фірмою NEC і створення нових дослідницьких центрів.