На частку цих країн припадає понад 90% світового ВВП
Міністр фінансів США Джанет Єллен оголосила, що група з 130 країн погодилася на глобальний мінімальний податок (GMT) на корпорації, що є частиною ширшої угоди про перегляд міжнародних податкових правил.
Як повідомляє CNBC, у разі широкого прийняття, GMT фактично покладе край практиці глобальних корпорацій, які прагнуть розташовувати свої штаб-квартири в юрисдикціях з низькими податками, такі як Ірландія і Британські Віргінські острови, навіть якщо їхні клієнти, операції і керівники перебувають в іншому місці.
«Протягом десятиліть Сполучені Штати брали участь в приреченій на поразку міжнародній податковій конкуренції, знижуючи наші ставки корпоративного податку тільки для того, щоб спостерігати, як інші країни у відповідь знижують свої… Жодна країна не вийшла з цієї гонки переможцем», – сказала Єллен.
Повідомляється, що угода також включає механізм скасування податків на цифрові послуги, які націлені на найбільші американські технологічні компанії. Замість них офіційні особи погодилися з новим податковим планом, який буде прив'язаний до місць, де транснаціональні корпорації фактично ведуть бізнес, а не до їх штаб-квартир.
В оголошення Єллен не вказала фактичну ставку, по якій буде встановлено GMT, але адміністрація президента США Джо Байдена наполягала як мінімум на 15%.
Міністри фінансів і керівники центральних банків G-20 зустрінуться у Венеції, Італія, наприкінці цього місяця, і, як очікується, міжнародний податковий план буде одним з головних пунктів порядку денного.